Regióny Bratislava Žilina Púchov

Adrenalínová služba slovenských a českých policajtov. Na hraniciach prenasledovali pašeráka migrantov

Polícia naháňala pašeráka s nelegálnymi migrantami. Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR
PÚCHOV – Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky a Obvodného oddelenia Púchov počas nočnej služby zažili naháňačku ako z akčného filmu. Prenasledovali vozidlo, ktoré nezastavilo hliadke. To zastavovala kvôli spáchaniu dopravného priestupku.
Vodič na ich znamenie na zastavenie nereagoval a preto ho začali prenasledovať. Po krátkom čase sa k nim pridali policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktorí hliadkovali v obci Lúky. “Vodič vozidla Range Rover z Nemecka nereagoval na zastavovanie policajným hliadkam, preto policajti vozidlo prenasledovali až do Českej republiky. Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky požiadali o pomoc českých policajtov a prostredníctvom linky 112 sa spojili s českým operačným strediskom. Na základe toho sa k prenasledovaniu pridalo viacero hliadok českej polície. Vodič Rang Roveru napriek tomu stále unikal a opakované výzvy na zastavenie ignoroval. Jeho jazda bola veľmi nebezpečná, jazdil na červenú, miestami v protismere a agresívne rýchlo. Zázrakom sa nikomu nič nestalo,” informuje polícia.
Českí policajti sa vďaka komunikácii s slovenskými kolegami pokúsili vozidlo zastaviť zátarasou služobnými vozidlami. Tie však vodič riskantnou jazdou obišiel a unikal ďalej. “V obci Bratřejov českí policajti použili zastavovací pás a tento bezohľadnú jazdu vodiča ukončil. Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali osádku unikajúceho vozidla a následne si ich prevzali českí policajti. Posádku vozidla tvorilo 8 migrantov zo Sýrie a vodič. Vďaka perfektnej a profesionálnej spolupráci polície oboch krajín sa toto prenasledovanie skončilo úspešne. Vec si následne prevzala česká polícia k ďalšiemu služobnému postupu,” dodáva polícia