FOTO TRAGICKÉ ráno! O život prišiel taxikár spolu so zákazníčkou

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – K tragickej dopravnej nehode došlo dnes ráno na ceste v katastri obce Povina v okrese Kysucké Nové Mesto. Podľa informácií TV JOJ tam mal taxík, ktorý viezol zákazníčku, prejsť do protismeru, kde sa zrazil s kamiónom. Doprava je momentálne odklonená.

 

Polícia od skorých ranných hodín zasahuje pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/11 kataster obce Povina, okr. Kysucké Nové Mesto. Šofér taxislužby mal z doposiaľ nezistených príčin prejsť do protismeru, kde sa následne čelne zrazil s kamiónom. V aute spolu s taxikárom sedela aj stála zákazníčka.

V kamióne sedela poľská šoférka, ktorá sa nedokázala rútiacemu autu vyhnúť. Auto taxislužby začalo po nehode horieť. Hasičom sa však podarilo požiar uhasiť a z auta vystrihať posádku. Napriek ich obrovskej snahe sa však taxikára so zákazníčkou nepodarilo oživiť a obaja na mieste zraneniam podľahli. Informáciu potvridla aj polícia. „Pri dopravnej nehode utrpeli 21-ročný vodič osobného auta a 59-ročná spolujazdkyňa zranenia, ktorým na mieste podľahli,“ konkretizovala žilinská krajská policajná hovorkyňa.

Nehoda na Kysuciach. ZDROJ: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Ako ďalej dodala, u 26-ročnej vodičky nákladného auta alkohol nezistili. U nebohých nariadili súdnu pitvu. „Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania,“ podotkla Šefčíková. Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody neprejazdná. Dopravu odklonili cez miestnu komunikáciu obce Povina.

Viac o téme: doprava, Kysuce, Kysucké Nové Mesto, nehoda

Súvisiace články