AKTUÁLNE FOTO Najhoršie správy sa POTVRDILI! Pád LIETADLA pilot neprežil

NÁMESTOVO – Oravský rescue systém aktuálne pomáha polícii pri pátraní po lietadle, ktoré malo podľa prvotných informácií pravdepodobne havarovať niekde v blízkosti oravských obcí. Policajti po lietadle úpenlivo pátrajú. Či však skutočne došlo k havárii nedokážu nateraz potvrdiť.  

 

Aktualizácia 15:52 Podľa aktuálnych informácií sa havarované lietadlo podarilo nájsť. Pilot nehodu neprežil.

Aktualizované 09:08 Podľa najnovších informácií v pátraní úpenlivo pokračujú, avšak situáciu komplikuje zlé počasie. „Zhoršilo sa počasie. Je tu veľká hmla. Mal nám prísť pomôcť vrtuľník z ministerstva vnútra, ale nebude môcť prísť, lebo je tu úplne zlá viditeľnosť,“ poznamenal podpredseda Orava Rescue system Igor Janckulík.

Aktualizované 8:58 Podľa nových informácií malo lietadlo štartovať v Topoľčanoch a smerovať do Bialsko Bialej v Poľsku. Lietadlo pilotoval maďarský pilot, ktorý mal nalietaných viac ako 4 500 hodín. Po lietadla ešte stále pátra množstvo ľudí. Podpredseda Orava Rescue system Igor Janckulík uviedol, že prehľadali Oravskú Lesnú a široké okolie, no bezúspešne. „Ideme smerom do Novote, ešte tam máme informácie od svedkov, ktorí nám volajú. V noci sa do akcie zapojilo vyše sto ľudí. Medzi nimi Oravský záchranný systém, dobrovoľní hasiči, polícia aj Záchranný systém Slovensko z Trnavy a Serede s dronmi,“ vymenoval.

ZDROJ: KRPZ Žilina

Podľa polície sa havária lietadla nedá presne potvrdiť. „Z Leteckého úradu Slovenskej republiky Bratislava sme krátko po 20.00 hod. prebrali na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline  nepotvrdenú informáciu o páde malého lietadla označenia OMM199 s poslednou upresnenou lokalizáciou v čase o 18:43 hod.,  preletom nad vrcholom Okruhlica,“ poznamenala hovorkyňa. Maďarský pilot mal pritom v lietadle sedieť sám. „Na miesto boli okamžite vyslané všetky dostupné sily a prostriedky. O pomoc a spoluprácu bola požiadaná Horská záchranná služba Malá Fatra a Smokovec, Hasičský a záchranný zbor, dobrovoľníci a DHZ  zo všetkých priľahlých obcí ako aj Orava Rescue systém,“ dodala žilinská hovorkyňa.

ZDROJ: KRPZ Žilina

Havária lietadla na Orave

Podľa našich informácií malo údajne dôjsť k havárii lietadla v blízkosti oravských obcí. Informáciu o pátraní po lietadle pre zregionu.sk potvrdila aj policajná hovorkyňa. Avšak či skutočne došlo k havárii, nateraz polícia potvrdiť nedokáže. Lietadlo malo pravdepodobne havarovať v oblasti: Oravská Lesná, Zázrivá, Lomná, Krušetnica, Zákamenné, a to dnes ( v štvrtok) okolo 18:45.

Čudné zvuky počuli aj miestni obyvatelia. „Áno, nejaké lietadlo bolo počuť ponad Zázrivú. Letelo, ale nebolo ho vidieť. Asi letelo nad mrakmi a nejak čudne vrčalo ako keby bolo počuť aj vrtuľu ako má helikoptéra,“ poznamenal Igor. Informáciu potvrdil aj Marek, „presne takýto zvuk som počul, Oravská Lesná smer Jasenovská až Kohútik… Presne to bol zvuk lietadla /vrtuľník. Čudné to bolo. Hej cca 18:40.“

Informáciu potvrdil aj podpredseda Oravského záchranného systému Igor Janckulík. „Bola obrovská hmla, lietadlo nevideli, len počuli, že mu vynecháva motor,“ uviedol. Lietadlo sa stratilo z radarov približne o 18.45 h nad Oravskou Lesnou. Pilot mal vyslať aj tzv. SOS signál. „Máme informácie, že približne o päť minút neskôr išlo smerom na Novoť alebo Poľsko,“ dodal. Keďže lokalizácia nie je presná, je podľa neho potrebné prehľadávať relatívne veľké územie.

Viac o téme: aktualizované, havária, lietadlo, Námestovo, Orava

Súvisiace články