Regióny Žilina Námestovo Top

AKTUÁLNE Posledná rozlúčka s Jakubom (†16): O život ho pripravil 16-ročný Martin! Čo sa v osudnú noc stalo?

Pri dopravnej nehode prišiel o život len 16-ročný Jakub. ZDROJ: FB/Polícia SR - Žilinský kraj

SIHELNÉ – K obrovskej tragédii, pri ktorej vyhasol život len 16-ročného Jakuba, došlo uplynulý víkend v obci Sihelné. Dvaja 16-roční chlapci sadli do auta, ktoré patrilo otcovi jedného z nich. Zábava kamarátov sa razom zmenila na nešťastie. Opitý Martin, ktorý v osudný deň šoféroval, totiž havaroval. S Jakubom, ktorý zrážku neprežil, sa rodina dnes navždy rozlúči.

 

Dvaja kamaráti si v osudný večer 25. marca o 1:30 sadli spolu do auta. Vozidlo riadil len 16-ročný opitý Martin zo Sihelného a vedľa neho sa viezol jeho kamarát Jakub. Stačil okamih a ich jazda sa zmenila na hrôzostrašnú tragédiu. Martin na Hyundai nezvládol riadenie a z doposiaľ presne nezistených príčin v smere od obce Sihelné na obec Rabča prešiel na krajnicu a narazil prednou časťou do zábradlia mostného telesa.

Pri dopravnej nehode prišiel o život len 16-ročný Jakub. ZDROJ: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Následne sa auto prevrátilo na strechu. Brutálnu zrážku podľa našich informácií spolujazdec Jakub nemal šancu prežiť. Lekár, ktorý bol na mieste nehody, podľa zdroja údajne skonštatoval, že nič podobné za 30 rokov jeho pôsobenia nevidel. Telo Jakuba bolo úplne zdevastované. Martinovi sa z osudnej nehody podarilo vyviaznuť živému. Podľa polície bol prevezený na ošetrenie a “pri dychovej skúške mu namerali 0,95 mg/l (1,98 promile) alkoholu v dychu,”  Ako ďalej polícia dodala, “ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.”  

Pri dopravnej nehode prišiel o život len 16-ročný Jakub. ZDROJ: FB/Polícia SR – Žilinský kraj

Úmrtie mladého 16-ročného Jakuba zasiahlo najmä jeho rodinu a blízkych. Tí sa z obrovskej bolesti nedokážu spamätať. “Braček a synček náš. Je to strašná bolesť, rana do srdca, ” poznamenala s obrovským žiaľom jeho sestra. Smutná správa zasiahla aj jeho sesternicu. “Myslím na vás Kristínka… odpočívaj v pokoji, bratranček,” poznamenala.

Rodina a blízki sa s Jakubom poslednýkrát rozlúčia dnes o 15:00 hodine v kostole Povýšenia svätého kríza v Sihelnom.