Spoločnosť Regióny Domáce Žilina Top

V Žiline havaroval autobus s desiatkami cestujúcich. Na mieste zasahoval aj vrtuľník

Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

ŽILINA – V žilinskej mestskej časti Zádubnie v pondelok havaroval autobus so 40 cestujúcimi. Zranenia rôzneho rozsahu podľa doterajších informácií utrpelo 14 osôb, na miesto smeruje vrtuľník. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

 

Linkový autobus pri nehode zišiel z cesty. “Hasiči poskytujú zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a zabezpečili havarovaný autobus proti vzniku požiaru,” opísala Križanová.

Podľa slov hovorkyne dopravnej záchrannej spoločnosti Falck Kataríny Načiniakovej sa v autobuse viezli prevažne deti. Dovedna si nehoda vyžiadala 19 zranených so zraneniami rôzneho charakteru. Podľa slov Načiniakovej by sa nemalo jednať o ťažké zranenia. “Deväť osôb bolo smerovaných do žilinskej nemocnice, ostatní pacienti sú transportovaní do Čadce a okolia,” uviedla.

Dovedna je zranených 19 ľudí. Zdroj: FB / Falck Press

Z miesta už vrtuľník odniesol 72-ročného pána do miestnej nemocnice. “Previezli sme ho s poranením hlavy, dolnej a hornej končatiny. Nešlo o vodiča autobusu. Po poskytnutí primárneho ošetrenia bol v transportnej sedačke z miesta evakuovaný a v stabilizovanom stave letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline,” povedala hovorkyňa vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.