Regióny Žilina Top

AKTUÁLNE VÁŽNA NEHODA! Na mieste sú všetky záchranné zložky, zasahuje aj SANITKA

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

HABOVKA – V obci Habovka sa práve stala vážna dopravná nehoda. Podľa žilinskej krajskej policajnej hovorkyni Gabriely Kremeňovej došlo k havária dvoch osobných áut. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky vrátane sanitky. 

 

Ako uviedla hovorkyňa, vodič prešiel do protismeru, čo bolo príčinou čelnej zrážky s oproti idúcim autom. “Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 28 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Škoda v smere od obce Zuberec.  Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcim osobným motorovým vozidlom Renault, ktoré viedol 51 ročný vodič,” uviedla hovorkyňa.

Havária v obci Habovka. ZDROJ: KR PZ ZA

Vodič vozidla Škoda sa na mieste podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na zistenie prítomnosti alkoholu v organizme 51 ročného vodiča bol nariadený odber krvi.  Po dopravnej nehode bol 51 ročný vodič a spolujazdec z vozidla Škoda a Renault prevezení na ošetrenie. “Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,” doplnila na záver.

Havária v obci Habovka. ZDROJ: Dopravný servis Orava

AKTUÁLNY ONLINE! VIDEO Masívne dažde zaplavujú cesty: Celé Slovensko je POD VODOU