Regióny Žilina

Bez elektriny je stále približne 500 odberných miest

Počasie spôsobilo aj výpadky elektriny. ZDROJ: TASR/ Veronika Mihaliková

ŽILINA – Spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji ešte približne 500 odberných miest bez elektriny. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

 

Doplnil, že počas nedele sa energetikom podarilo odstrániť viacero porúch a obnoviť dodávku elektriny pre stovky domácností. “Elektrikári potrebujú oživiť ešte 19 trafostaníc, ale bránia im v tom poškodenia distribučnej sústavy na siedmich vedeniach vysokého napätia. Okrem toho priebežne riešia aj 40 porúch na úrovni nízkeho napätia,” uviedol Gejdoš.

V odľahlých lokalitách sa podľa neho energetikom stále nedarí dostať cez zasnežený a neprechodný terén k niektorým poruchovým miestam. “V týchto oblastiach sa však nachádza len málo trvalo obývaných objektov. Vzhľadom na spomínanú nedostupnosť, prípadne rozsiahle poškodenia, napríklad zničené stĺpy, budú pracovníci SSD pokračovať v odstraňovaní následkov kalamity aj v nasledujúcich dňoch,” povedal.

Dodávka elektriny je stále prerušená v Lazoch pod Makytou, časť Makytka (okres Púchov), Hornej Marikovej, časť Stolečné (okres Považská Bystrica), lokalite Vychylovka (okres Čadca), lokalitách Magurka a Čierny Váh (okres Liptovský Mikuláš), v Podzámčoku a lokalite Kráľová (okres Zvolen) a v Ratkovskom Bystrom (okres Revúca), dodal hovorca SSD.