Chorobnosť v Žilinskom kraji stúpla o 7,3 percenta

ŽILINA – Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v Žilinskom kraji stúpla vo ôsmom kalendárnom týždni v porovnaní s predchádzajúcim o 7,3 percenta. To predstavuje chorobnosť 2  087,5 chorého na 100 000 obyvateľov. Informovala o tom Renáta Kortišová z odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline.

 

Chorobnosť stúpla najmä v okrese Žilina o 26,4 percenta a vo vekovej skupine 20 až 59 rokov o 13 percent. „Priebeh ochorení bol komplikovaný u 2,1 percenta chorých. Najčastejšou komplikáciou bol zápal prínosových dutín,“ uviedla Kortišová.

Mohlo by vás zaujímať:
Reklama

Pri chrípke a jej podobných ochoreniach evidoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva  827 hlásení, čo predstavuje 210,2 chorého na 10 .000 obyvateľov. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť stúpla o 14,7 percenta.

Viac o téme: chorí, chorobnosť, chrípka, ochorenie, pacienti, respiračné ochorenia, Žilina

Komentáre k článku

Momentálne nie je pridaný žiadny komentár
Pridajte komentár

Súvisiace články