Cyklistom v Rajeckej doline pomôže nový cyklosprievodca

RAJEC – Cykloturisti prichádzajúci do Rajeckej doliny majú najnovšie možnosť využiť cyklosprievodcu v tlačenej i fyzickej podobe. Na 32 stranách brožúry približuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Rajecká dolina spolu päť cyklistických okruhov a jednu cyklotrasu. Informoval predseda OOCR Peter Slyško.

„Cyklosprievodca obsahuje špecificky navrhnuté cyklookruhy, ktoré prechádzajú jednotlivými cyklotrasami. Sú zostavené tak, aby cyklista zo sedla bicykla objavil tie najkrajšie miesta Rajeckej doliny. Terén je nenáročný, mierne náročný až náročný a určený predovšetkým pre horské, gravelové či cestné bicykle,“ uviedol Slyško.

Cyklisti budú môcť využiť aj služby profesionálov

Podľa jeho slov môžu cykloturisti využiť aj služby sprievodcu z radov profesionálov. „V spolupráci s partnermi našej OOCR prinášame aj službu cyklosprievodcu, ktorý klienta prevedie po existujúcich cyklotrasách, prípadne mu vytvorí na mieru špecifický cyklookruh,“ poznamenal predseda OOCR.

Doplnil, že za posledných päť rokov v Rajeckej doline vyznačili spolu 150 kilometrov cyklotrás a zabezpečili na nich viacero infraštruktúrnych bodov, ako napríklad nabíjacie stanice, cyklomontážne stojany či fotopointy. V tomto roku plánuje OOCR doplniť ponuku cyklookruhov o okruh Sačné – Medzihorská.

Viac o téme: cyklisti, cyklosprievodca, Rajec

Súvisiace články