DESIVÁ TRAGÉDIA Namiesto oslavy chystajú pohreb! Viki (†24) zomrela pred narodeninami: Zrazili ju dve vozidlá

TURANY – Dopravná nehoda si vyžiadala život ďalšieho mladého človeka. 24-ročnú Viktóriu zrazil v utorok (4.3.) večer v Turanoch na výjazde na diaľnicu D1 autobus a následne ju odhodilo pred osobné motorové vozidlo. Mladá žena zraneniam na mieste podľahla. Len o pár dní by oslávila svoje 25. narodeniny.

K tragickej dopravnej nehode došlo vo večerných hodinách na ceste I/18 v Turanoch (okres Martin) na výjazde na diaľnicu D1. „Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu autobusu a chodkyne, ktorá prechádzala mimo priechodu pre chodcov v smere jazdy vozidiel od mesta Martin na mesto Ružomberok,“ uviedla žilinská krajská polícia.

Chodkyňu najskôr zachytil vodič autobusu ľavou prednou stranou autobusu. Následne došlo k jej odhodeniu a stretu s osobným motorovým vozidlom značky Fiat, ktorého vodič viedol vozidlo v tom istom smere jazdy.

Viktória by o pár dní oslávila narodeniny

Pri nehode prišla o život 24-ročná Viktória. Viktória by už o pár dní oslávila svoje 25. narodeniny. Najťažšie chvíle života zažíva jej mama a jej šesť súrodencov – dve sestry a štyria bratia.

Za Viktóriou smútia aj jej priatelia a známi. „Viki, zostaneš v mojom srdci. Ďakujem za všetko. Odpočívaj v pokoj srdiečko moje,“ odkázala Jana. „Vikina moja. Prežil som s tebou kopec bláznivých aj pekných chvíľ. Mal som ťa strašne rád ako kamarátku. Dávaj tam na nás zhora pozor, budeš mi veľmi chýbať,“ pridal sa Ján.

Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Prečo došlo k tragédii?

Úprimnú sústrasť rodine zosnulej Viktórie vyjadrila aj polícia, ktorá zároveň informovala, že na miesto dopravnej nehody bol prizvaný znalec z odboru cestná doprava. Ďalšie okolnosti ako aj presné príčiny tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

48-ročný vodič autobusu a 42-ročný vodič osobného motorového vozidla boli podrobení dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom. U nebohej mladej ženy bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva.

„Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, nepreceňovali svoje schopnosti a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ apeluje v súvislosti s nehodou na verejnosť polícia.

Viac o téme: autobus, nehoda, tragédia, Turany

Súvisiace články