Regióny Žilina

Budúce mamičky v Žiline si vypočuli dobré správy

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

ŽILINA – Novorodenecké oddelenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline zrekonštruovalo na štvrtom poschodí pavilónu gynekológie a pôrodníctva štyri izby pre mamičky a bábätká. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej sa stavebné práce okrem izieb dotkli priestorov vyšetrovne, kuchynky, sesterskej miestnosti a observačného boxu.

 

“Neustále sa snažíme zlepšovať starostlivosť, no zároveň nezabúdame na pohodlie a prostredie, v ktorom trávia pobyt v nemocnici naše maminky, bábätká i personál. Sme preto radi, že sa nám prostredníctvom zdrojov FNsP Žilina a partnerov oddelenia podarilo vynoviť naše priestory na štvrtom poschodí,” uviedla koordinátorka projektu a manažérka dennej zmeny oddelenia neonatológie žilinskej nemocnice Iveta Milová.

Doplnila, že súčasťou rekonštrukcie bola výmena podlahy, elektroinštalácie, vodoinštalácie, maľovanie a modernizácia vybavenia. “V izbách máme pre pacientky nové postele, pre novorodeniatka mobilné ergonomické postieľky, vďaka sponzorom tiež nové prebaľovacie pulty, umývadlové zostavy, rádiá. Obnovili sme rovnako nadštandardnú izbu, v rámci ktorej má maminka k dispozícii vlastnú elektrickú odsávačku materského mlieka, chladničku, televíziu, mikrovlnnú rúru a ďalšie vybavenie,” priblížila Milová.

Hovorkyňa nemocnice pripomenula, že novorodenecké oddelenie a oddelenie gynekológie a pôrodníctva v Žiline prešlo v posledných rokoch výraznými zmenami. “Patrí k vyhľadávaným miestam, ktoré si budúce mamičky vyberajú pre svoj pôrod. V projekte Sprievodca pôrodnicami sa FNsP Žilina stala podľa hodnotenia rodičiek v doposiaľ poslednom zverejnenom rebríčku v roku 2019 najlepšou na Slovensku. V žilinskej pôrodnici prichádza na svet najviac novorodencov v rámci nemocníc v Žilinskom kraji, vlani sa v nej narodilo 1900 detí,” dodala Záteková.