Regióny Žilina Dolný Kubín

Dolný Kubín plánuje zrekonštruovať cesty za takmer milión eur

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

DOLNÝ KUBÍN – Dolnokubínska samospráva chce v tomto roku investovať takmer jeden milión eur do opráv ciest a chodníkov. Rekonštrukcie sa dotknú viacerých miestnych komunikácií, niektoré z nich na opravu čakajú vyše 40 rokov. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.

 

“Investície do asfaltovania v takomto obrovskom rozsahu nechceme robiť vo volebnom roku, keď to budú robiť všetci. Budúci rok nás čakajú voľby nielen v mestách a obciach, ale aj samosprávnych krajoch. Dá sa preto predpokladať, že aj cena, kvalita, ale aj dostupnosť týchto služieb možno budú horšie ako v súčasnosti. Chceme sa preto na takéto práce sústrediť práve v tomto roku,” vysvetlil primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

Najvýraznejšie opravy čakajú ulice Pelhřimovská, na ktorú je vyčlenených 200.000 eur, Dukelských hrdinov (174.000 eur), MDD (154.000 eur) a Obrancov mieru (63.000 eur). “Taktiež to bude veľká rekonštrukcia cesty v Beňovej Lehote smerom na Kubínsku hoľu v sume takmer 100.000 eur a cesty v časti Záskalie za 72.000 eur. Na sídlisku Banisko to bude časť cesty za 90.000 eur,” konkretizoval primátor.

V Starom meste plánuje radnica vybudovanie nového, desaťročia chýbajúceho chodníka, ktorý povedie od nákupnej zóny smerom na Štrbičný járok. “Zároveň sme vyčlenili finančné prostriedky na projektovú dokumentáciu na úplne nový chodník v časti Mokraď. Viesť by mal k tamojšej hasičskej zbrojnici,” dodal Prílepok.