Regióny Žilina

Dolný Kubín sa pripravuje na skríningové testovanie počas víkendu

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / František Iván

DOLNÝ KUBÍN – Mesto Dolný Kubín pripravuje testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19 od soboty 23. januára do nedele 24. januára. Podľa primátora Jána Prílepka aktuálne robia všetko preto, aby obyvatelia mohli absolvovať testovanie bez dlhších čakaní.

 

“Pokiaľ to bude v našich možnostiach, chceme pripraviť aj priestory, v ktorých obyvatelia počkajú na výsledky. Sme si vedomí, že aj keď vláda vyhlásila testovanie za dobrovoľné, bude nevyhnutné pre väčšinu našich obyvateľov. Rovnako pociťujeme zodpovednosť za zdravotníkov, preto sme ustúpili z testovania vo vonkajších priestoroch,” povedal primátor.

Konkrétne miesta, prevádzkové časy a počty odberných miest bude samospráva ešte spresňovať. “Odberné miesta sa budú nachádzať v častiach Kňažia, Záskalie, Banisko, Medzihradné, Staré mesto, sídliská Brezovec a Bysterec,” doplnil primátor s tým, že zoznam všetkých odberných miest zverejnia najneskôr v stredu na internetovej stránke mesta, sociálnych sieťach, vývesných plochách a na konkrétnych odberných miestach.

Samospráva predpokladá, že počas víkendu bude o skríningové testovanie zvýšený záujem. Obyvatelia, ktorí sa chcú zúčastniť na víkendovom testovaní v Dolnom Kubíne, sa nemusia objednávať. “V prípade, že sa záujemcovia o testovanie nezúčastnia na víkendovom testovaní, môžu do 26. januára využiť mobilné antigénové testovacie miesta na celom území Slovenska,” skonštatoval Prílepok.