Regióny Žilina Top

FOTO POZOR na TOHTO chlapa! POZRITE sa, čo robí na parkovisku s vašimi AUTAMI: Očitý svedok PREHOVORIL a varuje ostatných

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

DOLNÝ KUBÍN – Michal videl muža v okuliaroch, ako sa pokúša dostať do štyroch áut naraz. Fotografie zverejnil na sociálnych sieťach s tým, aby sa mu ozvali majitelia, ktorým niečo z vozidiel zmizlo. Dôkazy vie poskytnúť aj polícii. Jeho dôvody, prečo nezavolal políciu hneď na miesto činu, vás prekvapia. 

Michal ostal prekvapený, keď v Dolnom Kubíne pri Tescu zbadal muža, ktorý sa potuloval okolo áut. Neznámy muž sa snažiť dostať do štyroch vozidiel pri nákupnom centre Stop Shop. Podľa jeho slov sledoval, ktorí ľudia si auto nezamkli .

Podarilo sa mu dokonca dostať do bieleho VW trasporteru s reklamným nápisom “BIKE” na bočnej strane a dostal sa aj do hnedého vozidla značky KIA Sportage. Neúspešne dopadli jeho pokusy dostať sa do hnedého Mitsubishi a modrého vozidla značky Ford Fiesta.

Pána videli aj ďalší ľudia. Tomáš uverejnil komentár a fotografiu, na ktorej ten istý muž tankuje auto s poľským evidenčným číslom. Bolo to dokonca v ten istý deň.

Nebolo to prvýkrát

Michal muža zaregistroval na danom mieste už aj predtým. Podľa jeho slov to bolo minulý týždeň opäť pred Tescom v Dolnom Kubíne. Vtedy otváral dvere na červenom vozidle značky Renaulte Thalia. Zvláštne mu to najprv neprišlo, pretože si myslel, že len skúša či si zamkol svoje auto.

Jeho príspevok má oznamovací charakter, ak si autá majitelia spoznajú. V prípade, že sa mu ozvú a z ich áut niečo zmizlo, je pripravený poskytnúť zábery aj polícii.

Na miesto nezavolal políciu

A prečo políciu na miesto činu neprivolal hneď?

Jeho dôvody sú naozaj kuriózne. Jedným z nich je, že nemal kredit, ako sám napísal do komentárov k príspevku. Druhým dôvodom je, že nechcel nikoho krivo obviniť. “Keď si pozriete komentár nižšie, tak v ňom píšem, že nechcem nikoho krivo obviniť. Preto som to odfotil, aby som mohol v prípade potreby poskytnúť zábery orgánom činným v trestnom konaní ,” vysvetľuje svoje konanie.

Komentujúci ho ale ubezpečili, že by išlo len o podozrenie a nie krivé obvinenie. Políciu teda mal určite kontaktovať.

Muž sa pokúšal dostať do štyroch áut. Zdroj: Facebook