Regióny Žilina

Frekventovaná cesta pod Strečnom bude cez víkend uzatváraná, dôvodom je ťažba dreva

Zdroj: TASR

ŽILINA – Po dvojtýždňovej pauze bude 19. a 20. októbra pokračovať séria víkendových uzávierok cesty I/18 pod hradom Strečno. Dôvodom dopravných obmedzení je ťažba a odvoz kalamitnej drevnej hmoty zo svahov nad cestou. Polícia bude cestu obojsmerne uzatvárať v polhodinových intervaloch.

 

Ťažobné práce sa začali ešte počas dvoch posledných septembrových dní. Na odvoz kalamitného dreva však Lesy Slovenskej republiky, š. p. využívajú vrtuľníky a tie počas dvoch víkendov nemohli vzlietnuť pre nepriaznivé počasie, najprv dážď a minulý týždeň aj silný nárazový vietor. Lesy SR tak na dokončenie plánovaných prác musia využiť dva víkendové termíny, ktoré boli pôvodne označené ako rezervné.

Žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík pre agentúru SITA potvrdil, že polícia bude počas 19. a 20. októbra cestu popod hrad Strečno priebežne uzatvárať podľa vopred dohodnutého harmonogramu v polhodinových intervaloch. Sobotňajšia uzávierka by sa tak mala začať o 7:00 a trvať bude do 16:00. Cesta bude prejazdná v intervaloch 7:30 – 8:00, 8:30 – 9:00, atď. V nedeľu polícia opäť cestu obojsmerne uzavrie, a to ráno o 7:00, pričom práce by mali skončiť o 12:00.

Polícia odporúča vodičom osobných áut, aby počas nadchádzajúcich víkendových dní využívali obchádzkovú trasu cez Terchovú – Zázrivú – Kraľovany. Práce pri ťažbe a odvoze dreva a následne aj plán uzávierok môže ovplyvniť počasie alebo ranné hmly, a preto by vodiči mali pred cestou aj počas nej sledovať aktuálne dopravné informácie.