Regióny Žilina

Horskí záchranári sa riadne zapotili. Ošetrili až 13 úrazov na svahoch

Horskí záchranári mali dnes plné ruky práce. ZDROJ: FB/HZS
NÍZKE TATRY – Záchranári Horskej záchrannej služby oblastného strediska Nízke Tatry mali počas posledného februárového dňa plné ruky práce. Počas lyžiarskej prevádzky ošetrili 13 lyžiarskych úrazov. Informujú o tom na sociálnej sieti.
“V lyžiarskom stredisku Jasná si v dopoludňajších hodinách spôsobil na dojazde zjazdovej trate Fis vážny úraz dolnej končatiny v oblasti predkolenia 55-ročný litovský lyžiar. O súčinnosť bola požiadaná posádka Vrtuľníkovej zdravotnej záchrannej služby z Popradu, ktorá muža po ošetrení prebrala na palubu vrtuľníka a previezla ho na ďalšie ošetrenie do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,” konkretizujú záchranári.
V popoludňajších hodinách zase pomáhali 12-ročnému chlapcovi z Estónska, ktorý spadol na lyžiach z hrebeňa na vrchole Chopku. Padol približne 50 metrov do Lukového kotla a nevedel sa vrátiť späť. Ku chlapcovi, ktorý bo,l našťastie, bez zranení, urobili záchranári spust a následne ho za pomoci lanovej techniky vytiahli späť na trať. Ďalej pokračoval samostatne v sprievode príbuzného.
“Naďalej apelujeme na lyžiarov, aby prispôsobovali jazdu na trati svojim schopnostiam a boli ohľaduplní a všímaví voči ostatným lyžiarom. Horská záchranná služba prosí návštevníkov, aby sa oboznámili so značením lyžiarskych tratí, pri hlásení úrazu tým napomôžu k stotožneniu miesta, kam je treba vyslať záchranárov, a tým urýchleniu priebehu záchrannej akcie,” dodávajú záchranári.
Horskí záchranári mali dnes plné ruky práce. ZDROJ: FB/HZS