Regióny Žilina

Ihriská budú kontrolovať pomocní správcovia, mesto hľadá siedmich

Ilustračné. ZDROJ: Detva.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Pre ihriská a cintoríny v Liptovskom Mikuláši hľadajú sedem pomocných správcov. Tí by raz týždenne skontrolovali vytýčenú lokalitu a informovali by zodpovednú osobu z radnice o jej stave. Za služby poskytne mesto finančnú odmenu vo výške hodinovej minimálnej mzdy. TASR o tom informovala hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

Radnica hľadá pomocných správcov pre časti Okoličné a Stošice, Demänovú a Bodice, Iľanovo a Ploštín, Palúdzku, Andice a Benice, Staré mesto a Nábrežie. “Prilepšiť si tak môžu napríklad seniori, ktorí v rámci prechádzky raz za týždeň skontrolujú svoj rajón,” dodala hovorkyňa. Záujemcovia o správcovstvo sa môžu nahlásiť do konca marca na e-mailovú adresu gabriel.lengyel@mikulas.sk.

Projekt pomocných správcov spustilo mesto pilotne v minulom roku na Podbrezinách a v Liptovskej Ondrašovej. “Cieľom je pružne reagovať na nájdené nedostatky na verejných priestranstvách a zlepšovať tak služby prostredníctvom Verejnoprospešných služieb (VPS),” vysvetlila Čapčíková.

V meste a jeho častiach je približne 80 mestských ihrísk a 13 cintorínov. O všetky sa starajú zamestnanci VPS, organizácia má ihriská aj cintoríny v správe.