Regióny Žilina Banská Bystrica

Ján SLOTA ide pred súd! Už zajtra, vieme viac

Ján Slota. Zdroj: TASR

ŽILINA – Bývalý primátor Žiliny Ján Slota sa zajtra postaví pred súd. Orgány činné v trestnom konaní mu kladú za vinu prijatie úplatku.

 

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Jána Slotu,  bývalého predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) a exprimátora Žiliny, ešte vo februári obžalobu pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci. Na zajtra vytýčil špecializovaný trestný súd začiatok súdneho procesu na pracovisku v Banskej Bystrici.

Slota sa podľa informácií denníka Žilinský Štandard zdržuje vo svojom dome. “Vzhľadom na to, že má na svojom tele namontované monitorovacie zariadenie na určenie polohy, nikam nechodí. Toto však nie je jediné obmedzenie pre Jána Slotu. Pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti nariadil súd aj dohľad probačného a mediačného úradníka,” upresňuje médium.

 

Slota mal už viackrát patálie so zákonom. ZDROJ: TASR

 

Ján Slota podľa orgánov činných v trestnom konaní prijal úplatok ešte v roku 2018, a to konkrétne pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla Polku. Sumu vo výške 5-tisíc eur mu mal následne odovzdať  s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia v trestnej veci.