Kauza nevýhodného predaja rybníkov v Považskej Bystrici na KP Žilina

ŽILINA – Kauza nevýhodného predaja rybochovného zariadenia v Považskej Bystrici žilinskej spoločnosti sa vracia na opätovné vyšetrovanie do Žiliny. Rozhodla o tom Generálna prokuratúra (GP) Slovenskej republiky.

 

Krajská policajná vyšetrovateľka zo Žiliny rozhodla ešte v minulom roku o zastavení trestného stíhania bývalých funkcionárov Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ), dozorujúci krajský prokurátor jej rozhodnutie odobril. SRZ podal na GP SR žiadosť o preskúmanie rozhodnutia, prokuratúra mu vyhovela.

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky na základe žiadosti poškodenej organizácie SRZ preskúmala postup Krajskej prokuratúry (KP) Žilina, kde bolo trestné stíhanie zastavené, a zistila, že rozhodnutie bolo vydané vyšetrovateľom Policajného zboru (PZ) predčasne,“ informovala TASR hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Ako dodala, GP SR uložila pokyn krajskej prokuratúre, aby zabezpečila opätovnú realizáciu trestného konania v tejto trestnej veci a vykonala ďalšie procesné úkony potrebné na dôsledné objasnenie prípadu.

Kauza odštartovala po tom, ako SRZ predal žilinskej spoločnosti vystupujúcej v čase predaja pod názvom MW Solutions areál rybochovného zariadenia v Považskej Bystrici za viac ako 3,4 milióna eur. Majetok prešiel na list vlastníctva spoločnosti, SRZ však v zmysle dodatkov zmluvy nemá peniaze za predaj. Vtedajší štatutári SRZ (bývalý tajomník Rady SRZ Ľuboš Javor a bývalý prezident SRZ Rudolf Boroš, pozn. TASR) podpísali v novembri 2018 zmluvu, ktorá mala byť pre SRZ nevýhodná a v porovnaní so zmluvou o budúcej zmluve zmenená

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Žilina vyšetrovalo prípad ako podozrenie z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Viac o téme: Generálna prokuratúra, kauza rybníkov, Krajská prokuratúra, nevýhodný predaj, predaj, Slovenský rybársky zväz, Žilina

Súvisiace články