Kto je MATKA, ktorú zadržali pre VRAŽDU novorodenca? Má ísť o 25-ročnú Luciu, ktorá má už viacero detí! ŠOKUJÚCE slová miestnych

RAJEC – Polícia našla včera večer v odkvapovej rúre jedného z bytových domov v meste Rajec (okres Žilina) mŕtveho novorodenca. Polícia to vyšetruje ako vraždu matkou. Už zadržali 25-ročnú ženu. Podľa slov miestnych to nebolo Luciine prvé dieťa.

Polícia prijala v sobotu 15. júna vo večerných hodinách hlásenie o nájdení novonarodeného dieťaťa bez známok života. „Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá toto oznámenie žiaľ potvrdila. Po zabezpečení potrebných informácií sa podarilo podozrivú osobu zadržať. 25-ročná žena bola obmedzená na osobnej slobode a prevezená na policajný útvar k vykonaniu potrebných procesných úkonov,“ uviedla žilinská krajská polícia.

Prípad vyšetrujú ako vraždu a hlavnou podozrivou je jeho matka. „Celú udalosť si na mieste prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a začal trestné stíhanie vo veci trestného činu vraždy novonarodeného dieťaťa matkou,“ priblížila polícia. Telo dieťaťa bude podrobené súdnoznaleckej pitve.

Údajne má až 7 detí

Podľa miestnych obyvateľov údajne ide o matku Luciu, ktorá vo svojich 25 rokoch má už minimálne 7 detí. „To bola ona. Veľa detí porodila doma a všetky šli na adopciu respektíve do domova,“ uviedla jedna z obyvateliek.

Niektoré deti mala matka nechať rovno v nemocnici. „V 25 rokoch porodila už 7. dieťa a ani o jedno nejavila záujem. Prvé jej zobrali, niektoré, čo porodila v nemocnici, nechala tam, nakoľko je bez domova a má problém sa postarať sama o seba, ako sa môže starať o dieťa,“ povedala Edita. Situáciu mali riešiť aj úrady, a to hlavne pri prvej dcérke. „Ale ona odmietala akúkoľvek pomoc, preto jej ju odobrali,“ uviedla ďalej.

25-ročná žena mala byť údajne aj vo väzení pre zanedbanie povinnej výživy. „Nedávno z tej „basy“ prišla, odpykávala si trest za zanedbanie povinnej výživy,“ dodala Edita.

Viac o téme: novorodenec, Rajec, vražda

Súvisiace články