Regióny Žilina Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín podporí 43 projektov a činnosť 41 organizácií

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

DOLNÝ KUBÍN – Dolnokubínska samospráva podporí v tomto roku športové a kultúrne organizácie v meste sumou viac ako 100.000 eur. Prerozdelí ju na 43 projektov a činnosť 41 organizácií. Na rokovaní o tom tento týždeň rozhodli dolnokubínski mestskí poslanci.

 

“Aj v takýchto ťažších časoch vieme nájsť prostriedky na to, aby sme podporili organizácie, ktoré pomáhajú pri rozvoji kultúrneho, spoločenského a športového života v Dolnom Kubíne. Veľakrát sa venujú mládeži, podporujú spoločenské aktivity, ale aj skrášľovanie verejného priestoru v meste. Preto dúfam, že sa epidemická situácia zlepší a bude opäť možné organizovať kultúrne a spoločenské podujatia. Tak, ako sme na to boli zvyknutí v časoch pred pandémiou,” uviedol primátor mesta Ján Prílepok.

Z rozpočtu mesta pôjde na činnosť organizácií sídliacich v Dolnom Kubíne viac ako 79.000 eur. Najväčšiu dotáciu 18.750 eur si odnesie mestský futbalový klub. Za ním nasleduje mestský hokejový klub, ktorému poslanci schválili 12.750 eur. Trojicu uzatvára florbalový klub Žatva 90 Dolný Kubín, ktorý dostal 4275 eur. “Napriek sťaženým podmienkam sa jednotlivé kluby snažia vytvoriť najlepšie podmienky pre svojich členov. Aj počas pandémie je dôležité, aby sa deti hýbali a mali psychohygienu,” skonštatoval vedúci odboru školstva na mestskom úrade Michal Švento.

V oblastiach športu, kultúry a voľného času detí a mládeže komisie navrhli schváliť dotácie 34 projektom vo výške 28.842 eur. V oblasti sociálnych vecí a zdravotníctva navrhla komisia podporiť deväť projektov za vyše 4800 eur.