Regióny Žilina Turčianske Teplice

Mestské poukážky bude radnica v Turčianskych Tepliciach vydávať až po uvoľnení opatrení

Zdroj: TASR / Veronika Klusková

TURČIANSKE TEPLICE – Mestské poukážky bude radnica v Turčianskych Tepliciach vydávať obyvateľom až po uvoľnení protipandemických opatrení. Pôvodne ich mala začať rozdávať v týchto dňoch, informovala samospráva na oficiálnej stránke mesta.

 

Pôvodne mala radnica začať vydávať mestské poukážky v týchto dňoch, o novom termíne bude obyvateľov vopred informovať. Spolu s poukážkami si mala verejnosť prevziať i kalendáre. “Stolové kalendáre na rok 2021, ktoré vydalo mesto, v týchto dňoch distribuujú zamestnanci mestského úradu a dobrovoľníci priamo do domácností,” doplnila samospráva.

Poukážky dostane každý obyvateľ, ktorý má viac ako 18 rokov a nemá podlžnosti voči mestu. Využiť ich môže pri platení vstupného na kultúrnych podujatiach, pri návšteve Galérie Mikuláša Galandu či kina Turiec, na kúpalisku Vieska, pri športových činnostiach, doprave, sociálnych a komunitných službách alebo aktivitách škôl a školských zariadení v meste.

Zavedením poukážkového systému sa samospráva snaží priniesť prvok priamej demokracie do správy vecí verejných, je príspevkom z mestského rozpočtu určeným na úhradu rôznych služieb. Poukážkami sa mesto tiež snaží motivovať občanov k včasnej a úplnej úhrade miestnych daní a poplatkov.