MIMORIADNE PÁTRANIE ukončili českí policajti! Za vraždu žilinského podnikateľa dostal 21 rokov!

ŽILINA – Prestrihol monitorovací náramok na nohe a dal sa na útek. Reč je o podnikateľovi Petrovi Kubičkovi, ktorého v stredu právoplatne odsúdili na 21 rokov väzenia za vraždu. Jeho fotografia v pátracom systéme teraz svieti vedľa fotografie Kubičkovej nezvestnej obete Richarda Stehlíka. Pátracia akcia po vrahovi na úteku však netrvala dlho.

 

V policajnom systéme sa v stredu popoludní náhle zjavila výstraha s popisom MIMORIADNE PÁTRANIE. To vyhlásili policajti v Čadci krátko potom, ako systém pre kontrolu monitorovacích zariadení trestne stíhaných osôb vyhlásil poplach. Jeden z monitorovaných mužov sa totiž dal na útek. Stalo sa to len tri hodiny po právoplatnom rozsudku v prípade vraždy nezvestného podnikateľa zo Žiliny Richarda Stehlíka. Jeho vrahom sa v stredu definitívne stal dovtedy obžalovaný podnikateľ z Čadce Peter Kubička. Ten bol Stehlíkovým obchodným partnerom v čase, keď Žilinčan náhle zmizol. Krajský súd v Žiline mu vymeral 21 rokov väzenia. Kubička dlho neváhal. Po rozsudku sa v Čadci zbavil monitorovacieho zariadenia upevneného na nohe, nasadol do modrého terénneho Mitsubishi a dal sa na útek. Po asi tristo kilometroch jeho auto spozorovali policajti na českej diaľnici. „Mikulovskí diaľniční policajti pred pol deviatou večer, necelú hodinu po tom, čo obdržali informáciu, vypátrali na diaľnici I/52 podobné vozidlo so slovenskou ŠPZ. Dokonca sa im doznal, že bol na Slovensku odsúdený za vraždu. Aktuálne jednáme o jeho vrátenie na Slovensko“ informoval český policajný hovorca David Chaloupka.

 

Nezvestný podnikateľ Richard Stehlík. Zdroj: Polícia SR / archív

Stále nezvestný

V pátracom systéme polície teda aktuálne svietia dve fotografie mužov. Podobizeň nezvestného Richarda Stehlíka je v systéme od mája 2016, no a fotografia jeho vraha Petra Kubička sa tam objavila v stredu. Zo systému zmizne až potom, ako zadržaného vraha prepravia z Česka do slovenskej väznice.

Pozostatky Richarda Stehlíka sa do dnešného dňa nájsť nepodarilo. Bol to práve Peter Kubička, ktorý mal so Stehlíkom v deň jeho zmiznutia, 23. mája 2016, obchodné stretnutie. Na tomto stretnutí ho mal podľa polície zatiaľ nezisteným spôsobom usmrtiť, pričom telo mal ukryť na zatiaľ neznámom miesto.

Stehlíkovi zobral kľúče od jeho BMW 325d a mal s ním odísť smerom na sídlisko Solinky, kde mal toto auto na ulici Smrekovej okolo 16.09 zaparkovať.

 

Nezvestný podnikateľ Richard Stehlík. Zdroj: Polícia SR / archív

V tejto súvislosti muži zákona pred ukončením vyšetrovania opakovane žiadali o pomoc pri hľadaní tela nezvestného podnikateľa širokú verejnosť. „Ak máte akékoľvek poznatky a informácie o nezvyčajnom pohybe motorových vozidiel a osôb s náradím na kopanie v blízkosti obcí Kysucký Lieskovec, Ochodnica, Kysucké Nové Mesto a Čierne a to v teréne mimo vyznačených ciest v období od 23. mája 2016 do 3. júla 2016, alebo ak máte informácie k neobvyklým zmenám terénu v daných lokalitách, ktoré by nasvedčovali výkopovým prácam oznámte to na Odbor kriminálnej polície KR PZ v Žiline, alebo na bezplatnej tel. linke 158,“ napísali policajti pred rokmi v oficiálnej žiadosti o pomoc.

Či sa niekedy priatelia a rodina Richarda Stehlíka dočkajú toho, že zapália sviečku na mieste jeho večného odpočinku, tak ukáže čas. Mnohí dúfajú aj v to, že im snáď jedného dňa pomôže aj odsúdený vrah Peter Kubička.

 

Viac o téme: Čadca, českí policajti, mimoriadne pátranie, monitorovací náramok, odsúdenie, pátranie, Peter Kubička, podnikateľ, policajti, Richard Stehlík, útek, vražda

Súvisiace články