Regióny Žilina

FOTO AKTUÁLNE VLAK opäť zrazil človeka: Doprava MEŠKÁ! Na mieste sú všetky ZÁCHRANNÉ zložky

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

ŽILINA – Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline informuje o dopravnej nehode, ktorá sa dnes krátko pred 10. hodinou stala v regióne Orava.

 

Aktualizované o 13:40 h. 

Podľa informácií žilinskej polície, na trati v obci Nižná, okr. Tvrdošín došlo na nechránenom železničnom priecestí bez svetelnej signalizácie k stretu osoby s vlakom. Osoba utrpela zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahla.
“V súvislosti s touto udalosťou železničná polícia v súčasnosti vykonáva všetky prvotné úkony. Cesta I/59 je odklonená na miestnu komunikáciu v obci Nižná okr. Tvrdošín na nevyhnutne potrebný čas,” spresňuje polícia.

 

Aktualizované o 13:36 h.

Podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko je doprava v úseku Nižná – Podbiel obnovená.

Na železničnej trati v obci Nižná zrazil osobný vlak Os 7912 človeka. Na mieste momentálne zasahujú záchranné zložky, zdravotný stav zrazenej osoby nie je známy.

„Od 10.20 h je prerušená doprava v úseku Nižná – Podbiel,“ informuje Železničná spoločnosť Slovensko. Cestujúci budú prepravení náhradnou autobusovou dopravou. Uvedený osobný vlak má momentálne meškanie 36 minút, pričom sa stále zvyšuje.

Na nechránenom železničnom priecestí vlak usmrtil človeka. ZDROJ: FB/Polícia Žilinský kraj