Regióny Žilina Martin

Ministerstvo životného prostredia potvrdilo súhlasné stanovisko k výstavbe novej nemocnice v Martine

Dojímavá výzva zdravotníkov.
Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Kristína Mayerová

MARTIN – Ministerstvo životného prostredia SR zamietlo podané rozklady proti záverečnému stanovisku odboru posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) vo veci výstavby novej nemocnice v Martine. Ako informovala hovorkyňa martinskej radnice Zuzana Kalmanová, ministerstvo potvrdilo svoje súhlasné stanovisko k výstavbe z júna tohto roka.

 

„Rozhodnutie Ministerstva životného prostredia som prijal s veľkou radosťou. Som rád, že v tejto otázke zvíťazila profesionalita a odbornosť a nemocnica v Martine môže začať naberať reálne kontúry. Verím, že práve v čase, keď je zdravotná starostlivosť najdôležitejšou témou v spoločnosti, ide o dobrú správu nielen pre Martin, ale pre celé Slovensko,“ vyhlásil martinský primátor Ján Danko.

Ako doplnila martinská hovorkyňa, posudzovanie vplyvov na životné prostredie je nevyhnutné pre územné a stavebné konanie. „Aktuálne rozhodnutie ministerstva životného prostredia je konečné a nie je možné sa proti nemu odvolať,” dodala Kalmanová.

S výstavbou novej martinskej nemocnice počíta aj vláda SR vo svojom programovom vyhlásení. Financovaná by mala byť z Plánu obnovy a odolnosti SR. Nemocnica by mala mať 660 lôžok a 19 operačných sál. Predbežný harmonogram hovorí o výstavbe v období rokov 2023 – 2026.