Regióny Žilina Martin

Muzeálnu záhradu Slovenského národného múzea predstavia cez víkend na komentovaných prehliadkach

Na snímke muzeálna záhrada pri Slovenskom národnom múzeu. Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

MARTIN – V muzeálnej záhrade pri Slovenskom národnom múzeu (SNM) v Martine sa koncom týždňa uskutoční Víkend otvorených parkov a záhrad. Dvojdňové podujatie odštartuje v piatok (31. 5.) koncertom džezovej kapely Baron Haze so začiatkom o 18.00 h. V prvú júnovú sobotu sú pripravené komentované prehliadky deväťdesiatročnej muzeálnej záhrady. Informovala o tom kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.

Doplnila, že komentované prehliadky sa budú začínať o 12.00 h, 14.00 h a 16.00 h. “Návštevníci budú môcť obdivovať mäsožravé rastliny, orchidey či kaktusy na predajnej výstave. Súčasťou programu je aj výstava preparovaného hmyzu a motýľov a výstava hornín a minerálov. Pre najmenších návštevníkov budú pripravené tvorivé dielne a aktivity, o ktoré sa postará občianske združenie Turiec pre deti,” uviedla Kiripolská.

Hlavný organizátor podujatia, Národný Trust, n. o., pozýva od 31. mája do 2. júna na prechádzky a návštevu do viac ako 100 parkov a záhrad po celom Slovensku. “Témou XVI. ročníka Víkendu otvorených parkov a záhrad, ktoré sa odohráva vo viac ako 20 európskych krajinách, je Päť zmyslov v záhrade,” dodala Kiripolská.