Regióny Žilina Dolný Kubín

Myslia na bezpečnosť detí. V Dolnom Kubíne zastrešili schodisko ku škole

Zdroj: dolnykubin.sk

DOLNÝ KUBÍN  – Školáci zo Základnej školy (ZŠ) Petra Škrabáka už ráno nekráčajú do školy potme. Dolnokubínska samospráva za 2 400 eur nechala osvetliť zastrešené schodisko so 130 schodmi, ktoré slúži ako prepojovacia komunikácia medzi bytovými domami a školou. Agentúru SITA o tom informoval tlačový hovorca mesta Martin Buzna.

 

“Verejné obstarávanie nám pomohlo výrazne znížiť cenu prác, víťaznému zhotoviteľovi sme vyplatili takmer o 2-tisíc eur menej, než boli konkurenčné ponuky,” zdôraznil primátor Dolného Kubína Ján Prílepok.

“Pod dvoma drevenými pergolami, ktoré kryjú schodisko, pribudlo 20 svietidiel so svietivosťou dohromady 480 wattov. V rámci presvetlenia je tento krok veľmi dôležitý, keďže sa zvýši bezpečnosť prechádzajúcich ľudí. Svietidlá zároveň slúžia aj k prepojeniu osvetlenia priľahlého parkoviska k ZŠ Petra Škrabáka,” informoval vedúci odboru výstavby Mestského úradu v Dolnom Kubíne Pavol Starek.

Žiaci zo škôl museli hlavne v ranných a večerných hodinách prekonávať zastrešené schodisko potme. Prepojovacia komunikácia je využívaná aj majiteľmi priľahlých garáží. “Vďaka osvetleniu sa zvýši najmä bezpečnosť žiakov základnej a strednej školy, majiteľov garáží a tiež bežcov a iných športovcov, ktorí často túto trasu využívajú a denne tak musia prejsť 130 schodov,” doplnil primátor Ján Prílepok.