Na cestu pod Strečnom sa uvoľnili kamene! Vozovka nebola poškodená

ŽILINA – Na cestu I/18 pri Strečne sa v utorok uvoľnilo niekoľko kameňov zo skalného brala. Ako uviedla hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Jana Lukáčová, podľa doterajších informácií nedošlo k škodovej udalosti a nebola poškodená ani vozovka.

„K uvoľneniu niekoľkých kamenných kusov zo skalného brala došlo v úseku pod Starým hradom, ktorý bol zabezpečovaný v roku 2017 Ministerstvom životného prostredia SR, čiže mimo nedávno sanovaného úseku 471,4 km – 472,4 km. V tomto úseku bol v rámci sanačných prác inštalovaný nový monitorovací systém, ktorý poskytuje informácie o stave brala aj o účinnosti ochranných zariadení,“ uviedla Lukáčová.

Doplnila, že SSC na začiatku roku 2025 vykoná inžiniersko-geologický prieskum ďalších častí brala. „Jeho zhotoviteľ vyjde z verejného obstarávania, ktoré bude vyhlásené, ako sme plánovali, v najbližších dňoch, a na základe jeho výsledkov a odporúčaní odborníkov budeme voliť ďalší postup,“ dodala hovorkyňa SSC.

Viac o téme: kamene, pád, Strečno, Žilina

Súvisiace články