Regióny Žilina

Na hraničných priechodoch s Českom v Žilinskom kraji je plynulá premávka

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Vladimír Benko

ŽILINA – Na cestných hraničných priechodoch s Českou republikou (ČR) v Žilinskom kraji Svrčinovec–Mosty u Jablunkova, Klokočov–Bíla a Makov–Bíla–Bumbálka je v súčasnosti plynulá premávka. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Gabriela Kremeňová.

 

Doplnila, že polícia v Žilinskom kraji posilnila od pondelka na základe rozhodnutia vlády SR policajno-bezpečnostné kontroly na hraniciach s ČR. “Nejde o hraničné kontroly, ale cieľom je intenzívna kontrola dodržiavania karanténnych opatrení a splnenia podmienok pred vstupom na územie SR,” uviedla Kremeňová.

Upozornila, že v Žilinskom kraji na hraniciach s ČR príslušný správca komunikácie uzavrel malý cestný priechod Čadca-Milošová–Šance. “Odporúčame občanom využiť ostatné komunikácie na cestu alebo na návrat zo zahraničia,” podotkla krajská policajná hovorkyňa.

V Žilinskom kraji vykonávajú podľa nej policajné kontroly najmä v exponovaných časoch a v časoch, kedy sa predpokladá na základe analýz a štatistik najväčšia intenzita dopravy. “A to aj z dôvodu, aby PZ vedel účelne a efektívne využívať sily a prostriedky, aj pri výkone kontrol dodržiavania karanténnych opatrení vo vnútrozemí,” dodala Kremeňová.