Regióny Žilina

Na Liptove dopredávajú posledné ubytovacie kapacity na jarné prázdniny

Na Liptove dopredávajú posledné ubytovacie kapacity na jarné prázdniny. ZDROJ: archív zoznam.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na Liptove dopredávajú posledné voľné ubytovacie kapacity na nadchádzajúce jarné prázdniny. Aktuálne v regióne trávia voľno najmä deti a študenti z Poľska, od tohto víkendu aj z Česka. Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

 

Jarné prázdniny na Liptove sú podľa Šarafínovej najmä o typicky zimných aktivitách. Inšpirácie, ako školákov počas prázdnin zabaviť, niečo ich naučiť a rozhýbať, prináša projekt Liptov s deťmi. “Online zoznam ponúka osem kategórií, kde program nájde zaručene každý. Od kontaktnej zoo, cez náučné chodníky, galérie, vodné parky až po zimné zážitky v desiatke lyžiarskych stredísk, na niekoľkých klziskách či bežeckých trasách,” vymenovala.

Podmienky na lyžovanie v strediskách na Liptove sú v súčasnosti veľmi dobré, zhodnotila riaditeľka liptovskej Oblastnej organizácie cestovného ruchu Darina Bartková. “Vďaka technickému snehu sa netreba obávať ani predpovedí s teplotami stúpajúcimi nad nulu,” dodala.