Regióny Žilina

Na úrazovej chirurgii v žilinskej nemocnici pripravili pre pacientov dar

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Michal Svítok

ŽILINA – Na oddelení úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina pribudlo k lôžkam hospitalizovaných pacientov 23 nových nočných stolíkov. Podľa hovorkyne nemocnice Lenky Zátekovej doplnili v prvej etape stolíky približne v polovici izieb, zvyšok plánujú doobjednať ešte v tomto roku.

 

 “Nákup prvých 23 kusov sme zrealizovali vďaka výťažku dvoch percent z daní, ktoré nám prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región venovali priamo zamestnanci, blízki a priatelia úrazovej chirurgie. Takže je to takpovediac náš spoločný dar pre našich pacientov,” priblížil primár traumatológie žilinskej nemocnice Juraj Kacian. Podotkol, že podobné investície považuje za veľmi dôležité. “Mimoriadne nám záleží nielen na odbornosti a kvalite zdravotnej starostlivosti, no taktiež na celkovom prostredí, v ktorom trávia pobyt v nemocnici pacienti a zároveň zamestnanci,” doplnil Kacian.

Staré stolíky pri posteliach boli podľa vedúcej oddelenia úrazovej chirurgie Silvie Haščíkovej vo väčšine prípadov v zlom stave, preto ich rovno vyradili. “Zvyšné zachovalejšie kusy, ktoré zatiaľ ostali v niektorých izbách, chceme vymeniť čo najskôr, keď doplníme finančné prostriedky,” uviedla Haščíková s tým, že dve percentá z dane môžu záujemcovia venovať úrazovej chirurgii žilinskej nemocnice cez Nadáciu Spoločne pre región aj v rámci aktuálneho zdaňovacieho obdobia.

Hovorkyňa nemocnice pripomenula, že úrazová chirurgia prešla v posledných rokoch mnohými rekonštrukciami, vďaka čomu môže tím odborníkov poskytovať pacientom profesionálnu zdravotnú starostlivosť v komfortnom a modernom prostredí. “Vďaka zdrojom Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, ale tiež výraznej podpore sponzorov, partnerov i priateľov sa podarilo na žilinskej traumatológii zriadiť napríklad novú prebúdzaciu miestnosť či kvalitne vybavené nadštandardné izby. Zrenovovať sociálne zariadenia, zrekonštruovať obe operačné sály vrátane nákupu nových operačných stolov, CT ramena a operačných lámp, obnoviť sesterské miestnosti, preväzovne a viaceré ďalšie časti oddelenia,” dodala Záteková.