Regióny Žilina

Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili stovky napodobenín emblémov na autá

Na žilinskej vyclievacej pošte zaistili stovky napodobenín emblémov na autá. ZDROJ: TASR/Colný úrad Žilina

ŽILINA – Stovky emblémov na automobily, ktoré si z Číny objednal muž z oravského regiónu, skončili v rukách príslušníkov finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte. Zaistili ich po tom, ako pri kontrole zistili, že vykazujú znaky falzifikátov. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

 

“Počas krátkeho obdobia sa žilinským príslušníkom finančnej správy na colné konanie na vyclievacej pošte dostali dva balíky z Číny s tovarom, ktorý si cez internet objednal muž z Oravy. Išlo o emblémy na automobily označené svetoznámymi značkami. Napriek tomu, že podľa sprievodných dokladov malo byť v každom z balíkov po jednom kuse, v skutočnosti kontrolujúci narátali spolu 330 kusov,” vysvetlila hovorkyňa.

Dodala, že dovážané výrobky prešli podrobnou prehliadkou. Pri nej vyšlo najavo, že niektoré znaky na nich sa nezhodujú s originálmi. “Oslovení zástupcovia spoločností vlastniacich ochranné známky použité na emblémoch potvrdili, že v zásielkach sa nachádzajú napodobeniny a v oboch prípadoch boli porušené práva duševného vlastníctva,” podotkla. Zadržané odznaky na vozidlá čaká likvidácia. Podľa hovorkyne u nich nie je zaručená požadovaná kvalita ani bezpečnosť.