Regióny Žilina Námestovo Top

NÁHLA SMRŤ muža pred vakcinačným centrom: Pitva súvislosť s očkovaním nepreukázala

Muža po odchode z vakcinačného centra zomrel.
Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk

NÁMESTOVO – Námestovom otriasla smutná správa. Muž sa rozhodol, že využije možnosť zaočkovať sa treťou dávkou Pfizer/BioNTech. Po odchode z vakcinačného centra odpadol a zomrel. Na správu upozornil denník SME.

 

Aj v Námestove sa zvýšil záujem o očkovanie treťou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech. Odborníci zo Žilinského samosprávneho kraja sa preto rozhodli vyslať očkovaciu jednotku aj do Námestova. Jedným z ľudí, ktorí sa dali zaočkovať už treťou dávkou vakcíny, bol aj 77-ročný senior.

Riaditeľka odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja Silvia Pekarčíková pre zoznam.sk potvrdila, že pacient bol po očkovaní pod dohľadom zdravotníkov, “bol observovaný 20 minút.” Čo znamená, že zdravotníci po preočkovaní jeho stav pozorovali dve desiatky minút.

Po minútach pozorovania sa starší pán zodvihol a vyšiel pred budovu vakcinačného centra, kde náhle odpadol a poranil si hlavu. K mužovi okamžite privolali záchranárov, avšak 77-ročného seniora sa už, žiaľ, nepodarilo oživiť. Presná príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Pekarčíková nám síce náhlu smrť očkovaného seniora potvrdila, uviedla však, že “lekári v danom momente zavrhli priamu súvislosť s očkovaním.” 

Hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv pre zoznam.sk potvrdila, že “za účelom získania bližších informácií sme kontaktovali Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý na základe vykonanej pitvy súvis s očkovaním vylúčil.”

Oravská poliklinika v Námestove.
Oravská poliklinika v Námestove. Zdroj: Zoznam.sk