Regióny Žilina Dolný Kubín

Nával voličov očakávajú pod Kubínskou hoľou popoludní

Na Slovensku sa v sobotu začali voľby prezidenta Slovenskej republiky. Zdroj: TASR/Adriána Hudecová

DOLNÝ KUBÝN – Nával voličov očakávajú vo volebnej miestnosti pod Kubínskou hoľou v Dolnom Kubíne najmä v popoludňajších hodinách. V stredisku sa totiž v deň prezidentských volieb koná športové podujatie. Pre TASR to uviedla predsedníčka volebnej komisie v Dolnom Kubíne – Beňovej Lehote Renáta Letoštiaková.

 

Zhodnotila, že dopoludnia zatiaľ prišiel voliť relatívne nízky počet ľudí. “Nápor čakáme po skončení pretekov, ktoré sú na Kubínskej holi. Museli sme radnicu požiadať o viac obálok a viac hlasovacích lístkov. Môžu k nám prísť aj ľudia s volebnými preukazmi, máme dostatok všetkého,” ubezpečila Letoštiaková. Z dolnokubínskej radnice informovali, že všetkých 18 volebných miestností v meste otvorili načas, volebná účasť bola dopoludnia nižšia. Komplikácie zatiaľ nezaznamenali.

Po posledných voľbách jednu z volebných miestností presunuli zo železničnej stanice na Bysterci do budovy okresného stavebného bytového družstva. Radnica eviduje celkom 14.366 oprávnených voličov s trvalým pobytom v meste. Vydali 623 hlasovacích preukazov. Voliči si vyberajú spomedzi deviatich kandidátov. V ére samostatného Slovenska ide o šiestu priamu voľbu hlavy štátu. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h.