Regióny Žilina

Návštevníci Liptova chceli na Silvestra bývať najmä pri zjazdovkách

Lyžiari si svahy na Liptove užili. ZDROJ: TASR/Adriána Hudecová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Obsadenosť ubytovacích zariadení v blízkosti lyžiarskych svahov na Liptove bola počas uplynulého Silvestra porovnateľná s obdobím pred pandémiou. Povedala to Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

 

“Na návštevníkoch, dovolenkároch ešte cítiť opatrnosť, nie všetci totiž absolvovali silvestrovské programy. Evidujeme v podstate takmer stopercentný výpadok ukrajinskej a ruskej klientely, ktorú nahradili najmä Poliaci, hostia z Pobaltia a návštevníci z Maďarska,” priblížila Šarafínová.

Dodala, že o lyžovačku počas silvestrovských pobytov bol tiež záujem. V regióne však zaznamenali nižší dopyt po doplnkových službách, čo podľa slov Šarafínovej pociťujú aj prevádzkovatelia gastronomických prevádzok.

“Nebyť vojny, asi by sme v týchto a najbližších dňoch mali najmä hostí z Ukrajiny, ktorí tu zvykli oslavovať v našich horách nový rok. Ich výpadok cítiť, takže výber ubytovacích kapacít je dostatočný. Zároveň aj na svahoch je teraz menej lyžiarov, a preto sa oplatí využiť toto obdobie a ísť s prázdninujúcimi deťmi na hory,” podotkla Šarafínová.