Regióny Žilina Top

Šokovaná MATKA: Deti v NEBEZPEČENSTVE! TOTO sa deje pravidelne. Čaká sa na tragédiu?

pozor
Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

TURIE – Nebezpečná nehoda sa stala len kúsok od priechodu pre chodcov, ktorý sa nachádza hneď pri škole. Prvé auto zabrzdilo, aby zastavilo deťom, ktoré v tom čase prechádzali cez cestu. Aj ďalšie vozidlá za ním dupli na brzdu, ale vodič jedného z nich, to už nestihol a narazil do auta pred ním. Obyvatelia hovoria, že na danom mieste sa to deje pravidelne.

 

Obyvateľka obce Turie v utorok ráno 09. mája 2023 zhrozene napísala svoju skúsenosť, ktorej bola svedkom. Jej deti pomaly prechádzali cez priechod pre chodcov pri škole, keď došlo k dopravnej nehode. Ako popisuje, prvé auto deťom zabrzdilo, ďalšie dve stihli dobrzdiť, ale štvrté už nedobrzdilo a narazilo do auta pred ním. Deťom sa našťastie nič nestalo. Šokovaná matka uviedla, že autá určite nešli predpísanou 40-tkou a ani nebrali ohľad na to, že sú v úseku pred školou v čase, kedy deti prechádzajú cez cestu. K incidentu nám svoje stanovisko poskytla aj hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová: “V predmetnej veci ide o škodovú udalosť, k zraneniam osôb nedošlo, dychová skúška na zistenie prítomnosti  alkoholu v dychu s negatívnym výsledkom.”

Podobné situácie sa v danom úseku zrejme dejú pravidelne. Svoju skúsenosť opísala aj Michaela. Prechádzala cez daný priechod pre chodcov a oproti nej išlo malé dievčatko do školy. Prvé auto im zastavilo, ale nepozorný vodič auta za ním, do neho zozadu narazil. Keď prechádzala cez priechod so svojimi deťmi a púšťal ich autobus, spoza neho vyletelo auto. Keby ju šofér autobusu neupozorní trúbením na hroziace nebezpečenstvo, skončili by pod jeho kolesami.

Keďže nešlo o prvý incident na inkriminovanom mieste, polícii sme sa opýtali, či plánuje v danom úseku pravidelné kontroly. “Počas výkonu služby situáciu na cestách neustále monitorujeme a operatívne prijímame opatrenia s cieľom bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky,” uviedla Kremeňová.