Regióny Žilina Liptovský Mikuláš

Neviete kam na výlet do prírody? Poradí vám nový turistický sprievodca mapujúci Liptov

Zdroj: pixabay.com

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Región Liptov má nového turistického sprievodcu. Knižná novinka ponúka na 240 stranách tipy na výlety, víkendovú turistiku či dlhšie dovolenky na Liptove.

 

 “Sprievodca má byť inšpiráciou tým, ktorí preferujú pešiu turistiku a cykloturistiku v prírode, ako aj tým, ktorí obľubujú výlety k termálnej vode či prechádzky za kultúrno-historickými pamiatkami. Liptov má naozaj čo ponúknuť a svojou jedinečnosťou bez pochýb vyniká dokonca aj v porovnaní s inými európskymi regiónmi,” povedal autor knižnej novinky, geograf Daniel Kollár. Tvorba textov do sprievodcu mu zabrala rok a ďalší trištvrte rok sa ešte finalizoval.

Kniha je rozčlenená na tri oblasti nachádzajúce sa na území Liptova – Liptovský Mikuláš a stredný Liptov, Ružomberok a dolný Liptov, Liptovský Hrádok a horný Liptov. “Okrem toho sú jeho súčasťou kapitoly o histórii, kultúre, tipy na tematické prechádzky aj praktické informácie, kde sa oplatí ktorý mesiac zájsť. Dovolenkári v ňom nájdu viac ako 500 fotografií, máp, obrazov a ilustrácií,” prezradila manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Liptovská OOCR sprievodcu spolufinancovala aj z dotácie ministerstva dopravy, a to vo výške 6900 eur.