Regióny Žilina Martin Top

EXTRÉMNE SILNÁ BÚRKA na severozápade Slovenska: V Martine vyčíňal úkaz zvaný DOWNBURST

Zdroj: Zoznam.sk / Tip čitateľa

ŽILINA – Búrky sa na Slovensku objavovali včera už od rána. Avšak poobede na severozápade Slovenska úradovala obzvlášť ničivá smršť, ktorá spôsobila viaceré škody.

 

Obzvlášť silné búrky boli v Martine, kde stránka imeteo.sk avizovala aj downburst. Ide o intenzívny zostupný prúd vzduchu, ktorý keď sa dotkne zeme, vyvolá prúdenie, ktoré spôsoby naozaj ničivé škody. Sociálne siete zahltili fotografie, ktoré dokumentovali toto šialenstvo. Jedna z nich zachytávala strhnutý billboard, ktorý bránil autám v prejazde “Pozor, križovatka na Záturčie,” informoval autor fotografie. Okrem toho zaznamenali v okrese Martin aj veľké krúpy.

Zdroj: Zoznam.sk / Tip čitateľa

Silná búrka sa prehnala okrem okresu Martin aj okresom Žilina a Čadca, kde taktiež spôsobila rozsiahle škody. Žilinská polícia informovala, že na viacerých miestach popadali stromy.

V okrese Čadca zaznamenali popadané stromy v obci Makov a Klokočov. V Žilinskom okrese zas hlásili popadané stromy obce Stráža, Nededza a žilinské sídlisko Solinky. No a v Martinskom okrese boli popadané stromy na uliciach C. Majerníkovej, Novákovej a Hrdinov SNP.

Okrem toho silná búrka spôsobila aj materiálne škody a to najmä v Lipovci, kde podľa polície došlo k poškodeniu áut.