Nový grafikon železničnej dopravy výrazne ovplyvnil autobusovú dopravu a cestovné poriadky na hornom Považí

ŽILINA – Cestovné poriadky v prímestskej autobusovej doprave zmení spoločnosť SAD Žilina od 11. decembra na linkách v regiónoch horné Považie, Turiec a Kysuce. Podľa hovorkyne spoločnosti Ivany Strelcovej zmeny vychádzajú z dátumu zmien grafikonu železničnej dopravy.

 

Doplnila, že väčšina zmien úzko súvisí s prípojmi na vlakové spojenia. „Ostatné zmeny sú buď z dôvodu zmeny organizácie dopravy, požiadaviek obecných úradov, alebo z dôvodu dopravnej obslužnosti. Práve decembrový termín zmien cestovných poriadkov je považovaný za hlavný a počas neho sa vykonávajú najväčšie úpravy v cestovných poriadkoch,“ vysvetlila Strelcová. V regióne horného Považia ide podľa nej o linku Bytča – Súľov, kde boli zohľadnené požiadavky na prípoje k vlakom a od vlakov. „Ďalšie zmeny sa zapracovali z dôvodu zmeny organizácie dopravy, požiadaviek Integrovaného dopravného systému a obecných úradov Horný Vadičov, Nededza, Podhorie, Babkov, Stránske a Kunerad,“ uviedla hovorkyňa SAD Žilina.

Na Kysuciach súvisia zmeny najmä s prípojmi k vlaku, pri ktorých sú jednotlivé spoje posunuté o niekoľko minút skôr alebo neskôr. „Konkrétne ide o autobusové linky Čadca – Oščadnica, Skalité – Čadca – Kysucké Nové Mesto, Čadca – Krásno nad Kysucou – Zborov nad Bystricou – Stará Bystrica a Čadca – Turzovka – Korňa. Požiadavky cestujúcich sa zapracovali v cestovných poriadkoch na linkách Čadca – Oščadnica a Turzovka – Čadca – Žilina,“ dodala Strelcová. V regióne Turiec súvisia zmeny cestovných poriadkov so zmenami organizácie dopravy v Turčianskych Tepliciach. „Zapracovali sa aj požiadavky obecných úradov Laskár, Šútovo, Nolčovo, požiadavky základnej školy Kláštor pod Znievom a Bilingválneho gymnázia Sučany,“ uzavrela hovorkyňa SAD Žilina.

 

 

Viac o téme: autobusy, cestované poriadky, cestovanie, cestujúci, doprava, grafikon, integrovaný dopravný systém, vlaky, železnice

Súvisiace články