OBROVSKÁ TRAGÉDIA Auto sa v kopci prevrátilo a PADLO: Vyžiadalo si to zranených aj OBEŤ! Mrazivé DETAILY nešťastia

RAKYTOV – Tragédia sa stala v oblasti Rakytov (okres Ružomberok) pod vrcholom Nevedomá vo štvrtok (4.7.) v podvečerných hodinách. Operačné stredisko tiesňového volania prijalo žiadosť o súčinnosť so záchrannými zložkami Integrovanej záchrannej služby. V strmom lesnom poraste sa prevrátilo a padlo auto. 

„V strmom lesnom poraste došlo k prevráteniu a pádu osobného automobilu s troma osobami. Na miesto vyrazili príslušníci HZS z Oblastného strediska Veľká Fatra pozemne,“ priblížili horskí záchranári na svojej webovej stránke a doplnili, že sa podieľali na vyprostení a transporte uviaznutej osoby.

„Žiaľ, u tejto osoby mohli príslušné zložky na mieste skonštatovať iba smrť. Telo nebohej osoby bolo následne odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a PZ SR. Ostatní účastníci nehody boli so zraneniami odovzdaní do starostlivosti RZP na prevoz do nemocničného zariadenia,“ priblížili.

Podľa informácii polície o život prišiel 37-ročný muž a dve osoby boli zranené a prevezené do nemocnice vo veku 31 a 39 rokov. Auto, ktoré sa prevrátilo bolo značky Nissan Navar. „V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Ďalšie okolnosti prípadu, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ priblížila žilinská polícia na sociálnej sieti.

Viac o téme: aktualizované, dopravná nehoda, horskí záchranári, Nevedomá, Rakytov, tragédia, Veľká Fatra

Súvisiace články