Regióny Žilina Tvrdošín Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Jazda na štvorkolke stála život iba 16-ročného JAKUBA: Mrazivé detaily nešťastia

Ilustračná foto: Zdroj: Pexels, Facebook

TVRDOŠÍN – Chcel si iba užiť jazdu na štvorkolke, nikto ani len netušil, že to budú jeho posledné chvíle života. V osudný deň sa však len 16-ročný Jakub, ktorý mal celý život pred sebou, rozhodol sadnúť za volant štvorkolky. Pravdepodobne však nezvládol riadenie a pri jazde tragicky zahynul. Z jeho straty sa ťažko vyrovnáva jeho rodina, priatelia, známi, ale aj blízke okolie.

 

Tragická udalosť sa stala v utorok 09. mája 2023 v blízkosti obce Zábiedovo v okrese Tvrdošín. Len 16-ročný Jakub G., ktorý mal celý život pred sebou, sa rozhodol ísť povoziť po okolí na štvorkolke. To však nikto ani len netušil, že táto jazda bude pre neho posledná. Jakub totiž podľa zatiaľ neobjasnených príčin nezvládol riadenie a pri jazde tragicky zahynul.

Podľa miestneho obyvateľa Jaroslava sa na jazdu vydal pravdepodobne na otcovej štvorkolke. Chcel si ísť totiž vyskúšať, aký je to pocit mať vietor vo vlasoch a v rukách veľký stroj. Nikomu by však ani len nenapadlo, že nevinná jazda po okolí sa môže mladému chlapcovi stať osudnou. Jakub bol aktívnym športovcom a venoval sa najmä futbalu. Počas absolvovania základnej školy bol aj účastníkom súťaže Minifutbal žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s Cup. Z tejto tragickej udalosti sa spamätáva celá rodina, ktorá sa so svojim milovaným Jakubom naposledy rozlúčila v piatok 12. mája 2023.

V tejto súvislosti sme kontaktovali aj hovorkyňu Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline Gabrielu Kremeňovú, ktorá sa však kvôli citlivosti celého prípadu bližšie nechcela vyjadriť. “K predmetnej veci vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu, nebudeme poskytovať žiadne bližšie informácie,” poznamenala pre zregionu.sk.