OBROVSKÁ TRAGÉDIA Otec malých detí Patrik zomrel v prevrátenom aute! Pomoc prišla až po hodinách: Zo slov MANŽELKY puká srdce

ĽUBOCHŇA – Obrovská tragédia sa stala vo štvrtok (4.7.) popololudní pod vrchom Nevedomá v oblasti Rakytov (okres Ružomberok) v Národnom parku Veľká Fatra. O život prišiel 37-ročný dlhoročný horár Patrik. Obrovským nešťastím tak opustil svoju manželku a deti.

V strmom lesnom poraste došlo k prevráteniu a pádu osobného automobilu s troma lesníkmi. „Horskí záchranári sa po príchode na miesto podieľali na vyprostení a transporte uviaznutej osoby. Žiaľ, u tejto osoby mohli príslušné zložky na mieste skonštatovať iba smrť,“ informovala Horská záchranná služba.

Polícia potvrdila úmrtie 37-ročného muža a dvoch zranených vo veku 31 a 39 rokov. Auto, ktoré sa s nimi prevrátilo, bolo značky Nissan Navar. „V súvislosti s touto udalosťou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Ďalšie okolnosti prípadu, ako aj to, kto bol vodičom motorového vozidla, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ priblížila žilinská krajská polícia.

Auto sa prevrátilo a padlo do lesného porastu. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Zomrel v milovanom lese

„Stratiť lásku je strašné. Klame, kto tvrdí, že smrť je horšia,“ napísala jeho manželka Ivana na sociálnej sieti pri fotke svojho manžela. „Kto bol milovaný, nie je zabudnutý. Odpočívaj v pokoji, Patrik,“ poslala mu odkaz do neba. Hrozným nešťastím tak opustil nielen ju, ale aj ich dve malé deti.

Polícia prišla na miesto nehody. Zdroj: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj

Za Patrikom smúti nielen jeho rodina, ale i priatelia a kolegovia. Patrik pracoval ako lesník v Národnom parku Veľká Fatra. Zaspomínala si aj Patrikova bývala učiteľka. „Patrik, pamätám si, ako krásne si na ZŠ maľoval zvieratá v tvojom milovanom lese. Dostal si mnohé dary. Nemôžem tomu uveriť,“ napísala Mirka.

Záchranná akcia trvala hodiny, nebol tam signál

Pod príspevkom horských záchranárov na sociálnej sieti vznikali rôzne domnienky, že sa v lese na aute vozili neoprávnene. V aute sa však viezol horár Patrik a jeho dvaja kamaráti, ktorí smerovali do horárne. Auto havarovalo v odľahlej lokalite bez mobilného signálu.

To, čo sa následne malo odohrať, priblížila Dana. „Nehoda sa stala okolo 15.00. Kým jeden z preživších došiel do zóny, kde už bol signál, bolo cca 17 hodín. Záchranári sa tam dostali až 5 hodín po nehode. Je to veľmi smutné pre celú rodinu,“ napísala a dodala: „(Patrik) bol horárom v Ľubochnianskej doline a bol v lese služobne.“

Na pomoc prišli aj horskí záchranári. Zdroj: hzs.sk

Viac o téme: dopravná nehoda, horár, Horská záchranná služba, Ľubochňa, tragédia, Veľká Fatra

Súvisiace články