Regióny Žilina

Odvodnia problémovú cestu. Vozovku k cintorínu opravili

V Liptovskom hrádku opravili cestu k cintorínu. ZDROJ: TASR / František Iván

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – Lokálnu cestu v blízkosti križovatky ulíc Mariána Blahu a Jakuba Grajchmana v Liptovskom Hrádku odvodnia. Práce sa začnú v stredu. Informuje o tom mesto na svojej webovej stránke.

 

“Pri daždi sa blízko križovatky ulíc tvorila veľká mláka, tento problémový úsek teda odvodníme,” uviedol vedúci odboru technických služieb na mestskom úrade Roman Beňo. Dodal, že práce budú robiť ťažkou stavebnou technikou. V závere októbra odvodnili aj časť miestnej komunikácie na Belanskej.

Dodávateľská stavebná firma v závere októbra ukončila opravu cesty k cintorínu v mestskej časti Dovalovo. “Nový asfaltový povrch pribudol na približne 600 metrov dlhom úseku na ulici k cintorínu i na ploche na parkovanie pred ním. Stavebné práce sa skončili ešte pred Sviatkom všetkých svätých,” priblížila vedúca odboru výstavby mestského úradu Zuzana Strapoňová.

Obnova cesty v Dovalove bola súčasťou balíka opráv v Liptovskom Hrádku i v mestskej časti Dovalovo. V rámci neho robia aj stavebné úpravy obslužnej komunikácie a priľahlých parkovísk na sídlisku Prekážka, spevnené plochy vo vnútrobloku Belanská i parkovisko pri materskej škole v Dovalove.