Regióny Žilina Dolný Kubín

Oravská knižnica vyhlásila súťaž o naj knihu regiónu

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

DOLNÝ KUBÍN – Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne vyhlásila 13. ročník súťaže Kniha Oravy. Súťažiť môžu knihy vydané v roku 2020 a späté s regiónom Oravy tematicky alebo osobou autora textovej či obrazovej časti. TASR o tom informovala Zdenka Prílepková z Oravskej knižnice.

 

“Môžu to byť tlačené knihy, graficky a knihársky spracované do formy zväzku viazanej alebo brožovanej publikácie, tvoriace myšlienkový a výtvarný celok. Dôležité je, aby bolo knihe pridelené číslo ISBN. Knihy môžu obsahovať výlučne text, alebo môže ísť o obrazovú publikáciu či text kombinovaný s obrazovou časťou,” konkretizovala Prílepková.

Knihy do súťaže môže nominovať čitateľská verejnosť, ale tiež samotní autori, zostavovatelia, redaktori, vydavatelia, kníhkupci a distribútori kníh. Nominačný list je potrebné doručiť osobne, poštou alebo mailom na adresu knižnice do 27. februára. Hlasovanie sa uskutoční od 2. marca do 11. apríla. “Za naj knihu môžno hlasovať formou hlasovacieho lístka. To, ktorá kniha sa stala Knihou Oravy 2021, sa dozvieme 23. apríla, kedy knižnica ocení nielen autorov víťazných publikácií, ale aj troch hlasujúcich čitateľov,” dodala Prílepková.

Súťaž Kniha Oravy je súčasťou veľkej knižnej súťaže Žilinského kraja. Prvé tri najúspešnejšie knihy budú prezentovať na spoločnej putovnej výstave regionálnych knižníc v rámci kraja. Za uplynulých 12 rokov o titul naj knihy Oravy súťažilo 283 publikácií.