Regióny Žilina

Po rokoch v prenájme, sa hasiči dočkali! Vrátili sa do svojej domovskej vynovenej stanice

hasiči, Roman Mikulec, stanica
Minister vnútra s prezidentom Hasičského zboru. Zdroj: FB Hazz
DOLNÝ KUBÍN – Hasiči v Dolnom Kubíne môžu pracovať v novom modernom prostredí. Minister vnútra SR Roman Mikulec a prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek v piatok slávnostne odovzdali hasičom v Dolnom Kubíne zrekonštruovanú hasičskú stanicu. Hasiči sa tak po rokoch fungovania v prenájme z dôvodu havarijného stavu stanice vrátili na svoju domovskú adresu.
V moderných priestoroch nájdu kvalitné zázemie pre svoju prácu, čo prispeje k zvýšeniu bezpečnosti a akcieschopnosti.
„Po všetkých peripetiách a nekonečnom čakaní sa miestni hasiči konečne dostali k moderným priestorom, na ktoré tak dlho čakali 12 rokov, nakoľko už v roku 2009 bolo vydané stavebné povolenie na prestavbu a dostavbu hasičskej stanice. Veľká vďaka patrí krajskému a okresnému riaditeľovi, ktorí nevzdali tento boj,“ povedal minister vnútra.
Pôvodný objekt hasičskej stanice bol postavený pred 65 rokmi. Pred rekonštrukciou bola budova v značne opotrebovanom stave a hasiči fungovali v nevyhovujúcich pracovných a hygienických podmienkach. Hasičská stanica nemala priestory na vykonávanie fyzickej prípravy príslušníkov a mala nedostatok kancelárií.
Galéria
hasiči, Roman Mikulec, stanica
Otvorenie novej hasičskej stanice v Dolnom Kubíne. Zdroj FB Hazz
hasiči, Roman Mikulec, stanica
Otvorenie novej hasičskej stanice v Dolnom Kubíne. Zdroj FB Hazz
hasiči, Roman Mikulec, stanica
Otvorenie novej hasičskej stanice v Dolnom Kubíne. Zdroj FB Hazz
navigate_before
navigate_next
V roku 2017 sa z dôvodu rekonštrukčných prác museli hasiči presťahovať do náhradných prenajatých priestorov. Pôvodná budova prešla kompletnou rekonštrukciou. „Cieľom projektu bolo predovšetkým stavebne obnoviť existujúce zastarané priestory budovy postavenej ešte v roku 1956. Vhodnou prístavbou sa zasa dobudovali chýbajúce priestory pre umiestnenie novej hasičskej techniky a na poschodí vznikli nové priestory pre denný a nočný výkon služby zmenových príslušníkov HaZZ,“ povedal riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského zboru Jaroslav Kapusniak. V areáli hasičskej stanice pribudla tiež cvičná veža pre fyzickú prípravu príslušníkov. Pri rekonštrukcii sa kládol dôraz na úsporu energií zateplením pôvodného objektu a výmenou okien a garážových vrát.