Regióny Žilina

Polícia v Žilinskom samosprávnom kraji odhalila minulý týždeň 23 vodičov pod vplyvom alkoholu

Zdroj: TASR / Martin Baumann

ŽILINA – Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) 23 vodičov pod vplyvom alkoholu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

 

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkali desiati nad jedno promile, u ôsmich vodičov zistili požitie alkoholických nápojov s hodnotou pod jedno promile a jeden vodič sa odmietol podrobiť dychovej skúške. “Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti, u štyroch z nich bola dychová skúška pozitívna,” uviedla krajská policajná hovorkyňa.

V stredu (10. 2.) popoludní namerala policajná hliadka v Kysuckom Lieskovci v okrese Kysucké Nové Mesto 46-ročnému vodičovi vozidla Lada Niva pri dychovej skúške 0,67 miligramu na liter (mg/l) alkoholu v dychu (1,40 promile). V piatok (12. 2.) vo večerných hodinách zastavili policajti v Ružomberku 36-ročného vodiča vozidla Škoda. Pri dychovej skúške mu namerali 0,83 mg/l alkoholu v dychu (1,73 promile).

V sobotu (13. 2.) v ranných hodinách zastavili policajti v Čadci 21-ročného vodiča vozidla Škoda a pri dychovej skúške mu namerali 0,75 mg/l alkoholu v dychu (1,56 promile), doplnila Kremeňová s tým, že vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. “Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické,” upozornila krajská policajná hovorkyňa.