Regióny Žilina

Preteky Okolo Slovenska odštartujú na vodnom diele v Žiline

ilustračná foto Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

ŽILINA – Preteky Okolo Slovenska odštartujú v stredu (16. 9.) na Vodnom diele v Žiline prvou etapou. Pelotón prejde cez 20 miest a obcí vyše 106 kilometrov a cieľ etapy je v mieste štartu.

 

“Veľmi sa teším, že Žilina je neodmysliteľnou súčasťou medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Podujatie opäť prinesie fanúšikom cyklistiky skvelé zážitky a momenty. Sám som aktívnym cyklistom a vo voľnom čase rád oddychujem na bicykli. Myslím si, že aj podujatia takéhoto typu prispievajú k popularizácii lepších, ekologickejších foriem osobnej dopravy v našich mestách. A my sme veľmi radi, že sa touto cestou vydala aj Žilina,” podotkol primátor Peter Fiabáne.

Podľa hovorcu mesta Žilina Vladimíra Miškovčíka nebudú na domácej pôde chýbať ani aktuálny majster SR Juraj Sagan či Erik Baška. “Veľmi dobrú sezónu zažíva aj jediný slovenský kontinentálny tím Dukla Banská Bystrica. V jej zostave sa predstaví čerstvý držiteľ žltého dresu jubilejného ročníka Okolo Srbska Martin Haring a mladý talentovaný jazdec, majster SR U23 a bronzový medailista elitného šampionátu Lukáš Kubiš. Zaujímavosťou je, že Kubiš je v aktuálnom rankingu UCI slovenská dvojka, hneď po Petrovi Saganovi. Spolu s nimi sa predstaví aj Marek Čanecký, Patrik Tybor, Ján Andrej Cully, Juraj Bellan a Pavol Rovder,” doplnil.

Preteky Okolo Slovenska obohatí v Žiline sprievodné podujatie s názvom Diapozitívna energia na kolesách. “Verejnosť si v rámci neho bude môcť vyskúšať cyklojazdu na trati s dĺžkou vyše sedem kilometrov pri Vodnom diele v Žiline. Návštevníci sa na podujatí, ktorého partnerom je mesto Žilina, dozvedia viac informácií o prevencii a vzniku diabetu, k dispozícii bude aj meranie glykémie, špecializované poradenstvo s nutričnou terapeutkou či rady lekára – diabetológa. Aktivity sa budú konať 16. septembra od 10.00 h do 16.30 h v eXtreme parku v Žiline. Predpokladaný štart cyklojazdy je o 14.00 h,” dodal Miškovčík.