Regióny Žilina

Protesty farmárov ochromili dopravu: Tu rátajte s obmedzeniami!

Protest farmárov sa začal. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Jakub Kotian

ŽILINA – Polícia upozorňuje širokú verejnosť na obmedzenia v doprave spojené s dnešným protestom farmárov v Žilinskom kraji. Informuje o nich žilinská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová. 

 

Dolný Kubín:

Čas: od 09.00 h do 14.00 h

Obmedzenie: 1. Liesek, 2. Námestovo, 3. Ružomberok a 4. Kraľovany.

Farmári sa budú postupne presúvať do Dolného Kubína, kde zaparkujú svoje traktory na ul. M. R. Štefánika a to v úseku od križovatky s cestou I/70 až po ul. Československej Armády– v tomto úseku by mala byť cesta úplne uzatvorená.

Po obsadení ulice M. R Štefánika budú traktory parkovať na ceste I/70 pri Národnom fronte a to po obidvoch stranách cesty (parkovanie bude vo vonkajších jazdných pruhoch). Vnútorné jazdné pruhy (bližšie k osi vozovky) budú prejazdné a premávku v danom úseku cesty I/70 budú regulovať policajné hliadky.

 

Martin:

Čas: od 12.00 h do 15.00 h.

Trasa: Sklené – Turček – Kremnické Bane – Turček – Turčianske Teplice, Turčiansky Michal – Turček – Kremnické Bane – Turček – Sklené

Žilina:

Bez obmedzenia. V meste Žilina budú policajné hliadky situáciu monitorovať a v prípade potreby budú reagovať na vzniknuté okolnosti v súvislosti s cestnou premávkou.

“Žiadame účastníkov cestnej premávky pri prechádzaní uvedených úsekov o trpezlivosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície,” dopĺňa hovorkyňa.