Regióny Žilina Top

Prvé slová otca Judity po definitívnom verdikte: Bol spáchaný obrovský justičný zločin

Zdroj: pravdaojudite.net

ŽILINA – Je rozhodnuté. Judita Konečná ide do väzenia za vraždu jej najlepšieho kamaráta Tomáša. Toho podľa obžaloby 49-krát bodla, na následky čoho na mieste umrel. Rodina Judity sa však s verdiktom nevie zmieriť a nechala sa počuť, že o dcérinu nevinu bude ešte bojovať. Jej otec krátko po vynesení rozsudku poskytol médiám vyjadrenie, čo si o celom procese myslí.

 

Judita Konečná je od v utorkového popoludnia právoplatne odsúdená na 12 rokov a 4 mesiace za chladnokrvnú vraždu Tomáša. Podľa medializovaných informácií bolo počas čítania rozsudku počuť zo súdnej siene krik a plač. Otec už definitívne odsúdenej dievčiny rozhodnutie súdu nezvládol. „Neviem sa s tým zmieriť, som prekvapený, že sa súd zníži k takým klamstvám, aké zazneli v odôvodnení. Nevydržal som tam sedieť, odišiel som preč,“ povedal vo videu, ktoré na sociálnej sieti zverejnil portál Plus jeden deň. Ako dodal, nevie, čo má na rozsudok povedať.

„Som z toho pobúrený, sklamaný, nas*atý,“ reagoval s tým, že má ťažké srdce najmä na procesné pochybenia, pričom mali byť predložené aj dôkazy, ktoré svedčia o tom, že Judita je nevinná. „Je preukázané, že nože, ktoré boli nájdené, sú veľké a do rán sa nezmestia a súd skonštatoval, že ide o vražedné zbrane. Aj prokurátor v záverečnej reči pripustil, že to nemusia byť vražedné zbrane, ale nikomu to nevadí.“ Dodal, že jeho dcéra po rozsudku len plače. „Mama a sestra sa zatiaľ držia, ale keď vyjdú von, budú takisto plakať. Verili sme v spravodlivosť, ktorej sme sa nedočkali. Bol spáchaný obrovský justičný zločin na nevinnom dieťati, poradíme sa a určite podnikneme nejaké kroky,“ špecifikoval otec Judity s tým, že nevie, kto je vrahom mladého Tomáša. Myslí si však, že polícia zrejme vie, kto je páchateľom, ale kryje ho. „Všetko tomu nasvedčuje. Je to jedna veľká mafia,“ konštatoval. Na záver uviedol, že podľa jeho názoru bola celá vec „hodená“ na Juditu a vrah naďalej behá po slobode. „Judita nie je vrah,“ opakoval na konci svojho vyjadrenia.