Regióny Žilina Ružomberok

Ružomberčania môžu na sčítanie využiť dve kontaktné miesta

Zdroj: TASR / Lukáš Grinaj

RUŽOMBEROK – Do elektronického sčítania obyvateľstva sa zapojilo 89,17 percenta Ružomberčanov. V druhej fáze, tzv. asistovanom sčítaní, môžu doposiaľ nesčítaní obyvatelia využiť služby dvoch kontaktných miest, kde im pomôže stacionárny asistent. Mesto Ružomberok o tom informuje na sociálnej sieti.

 

Ako dodala samospráva, stacionárny asistent bude k dispozícii na kontaktnom mieste zriadenom na Mestskom úrade v Ružomberku na Námestí Andreja Hlinku a v informačnom centre v Kultúrnom dome Andreja Hlinku na ulici Antona Bernoláka.

V prípade, ak o to obyvatelia požiadajú, doma ich navštívi mobilný sčítací asistent. “Pri telefonickom nahlasovaní požiadavky na mobilného asistenta uvediete meno, priezvisko, adresu, na ktorej vás má asistent navštíviť a telefónne číslo, aby si mohol s vami dohodnúť termín a čas návštevy. Asistent sa musí preukázať preukazom asistenta sčítania, ktorý vydal Štatistický úrad SR,” zdôraznilo mesto.

O mobilného asistenta je možné požiadať telefonicky na čísle +421 915 944 027 v čase od 8.00 h do 11.30 h. Obyvatelia môžu požiadať o mobilného asistenta sčítania aj cez služby Call Centra na telefónnom čísle 02/20 92 49 19.